KALENDARZ Toggle

2019.08.21.
AUSTRIA / ST. FLORIAN
Opactwo-Bazylika
Festiwal ‚Brucknertage’

Die Vierte. Koncert symfoniczny
Altomonte Orchester
Remy Ballot – dyrygent
w programie: A. Bruckner – IV Symfonia

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.08.09.
POLSKA / KOŃSKOWOLA
godz. 18:00
Kościół Znalezienia Krzyża św.

Recital
Jolanta Sosnowska – skrzypce & sopran
Marietta Kruzel-Sosnowska – organy
w programie: wiadomość wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.07.12-19.
AUSTRIA / LILIENFILD
Opactwo Lilienfeld
Sommerakademie Lilienfeld ’20

Międzynarodowe Kursy Muzyczne
Jolanta Sosnowska, wykładowca (klasa skrzypiec)
Zapisy: www.musikkurse.at

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.06.26.
SZWECJA / MALMÖ
godz. 16:00
St. Petri Kyrka
Skånes orgelveckor 2020

Recital
Jolanta Sosnowska – skrzypce & sopran
Marietta Kruzel-Sosnowska – organy
w programie: wiadomość wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.02.13-15.
POLSKA / WARSZAWA
ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego

Nagranie CD „Beauty Dancing, Vol. 2”
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Maria Gabryś-Heyke, Fortepian
Program: F. Borowski, R. Drigo, L. Einaudi, J. Hubay, C. Jobim, Z. Kodaly, J. Myslivecek, A.Schnittke, P. Vladigeroff, A. Zarzycki i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.02.13 & 14.
godz. 19:00
POLSKA / WARSZAWA
Centrum Nauki Kopernik
‚Koncerty pod gwiazdami’

Koncert „Beauty Dancing, Vol. 2”
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Maria Gabryś-Heyke, Fortepian
Program: F. Borowski, R. Drigo, L. Einaudi, J. Hubay, C. Jobim, Z. Kodaly, J. Myslivecek, A.Schnittke, P. Vladigeroff, A. Zarzycki i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.02.05.
godz. 19:30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Peterskirche Krypta

Koncert kameralny i prezentacja CD „Beauty Dancing”
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Maria Gabryś-Heyke, Fortepian
Programm: F. Borowski, R. Drigo, Z. Kodaly, J. Myslivecek, A.Schnittke i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2020.01.01.
godz. 17.00 
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Cesarski OO. Augustianów

Suma Noworoczna z Muzyką
Chor & Orchester von St. Augustin
Katrin Targo, Sopran | Taisiya Labetskaya, Alt
Clemens Kerschbaumer, Tenor | Andreas Jankowitsch, Bas
Ernst Wally, Organy
Jolanta Sosnowska, Koncertmistrz
Thomas Böttcher, Dyrygent
Program: Franz Schubert (1797-1828): Große Messe As-Dur, D 678
Johann Ritter von Herbeck (1831-1877): “Pueri concinite”
Joseph Preindl (1756-1823): “In tuo nomine”, AWa 706
“Großer Gott, wir loben dich”, ar. Robert Kovács
Franz Xaver Gruber (1787-1863): “Stille Nacht”, “Halleiner Fassung”
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Alla breve D-Dur, BWV 589

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.12.15.
godz. 11.00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Cesarski OO. Augustianów

Uroczysta Suma z Muzyką Klasyków Wiedeńskich
Chor von St. Augustin
Jolanta Sosnowska & Victoria Trusewicz, Skrzypce
Gudula Urban, Wiolonczela
Wolfgang Harrer, Kontrabas
Stefan Bruner & Edouardo Martin, Trąbki
Bernhard Winkler, Kotły
Wolfgang Capek, Organy
Michael Schneider, Dyrygent
Program: Ernst Tittel (1910-1969; 50. Todestag): „Kleine Festmesse”, op. 37; Johann Sebastian Bach (1685-1750): „Jesus bleibet meine Freude”, BWV 147
César Franck (1822-1890): Pièce symphonique fis-Moll

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.12.08
godz. 17:00

SZWAJCARIA / MORGES
Temple de Morges

Koncert na oryginalnych Instrumentach
Orkiestra „Die Freitagsakademie”
Chœur de chambre HEP
Annie Dufresne, Sopran
Mélodie Ruvio, Alt
Jakob Pilgram, Tenor
Hugo Oliveira, Bas
Julien Laloux, Dyrygent
Program: J.S. Bach – Oratorium Bożonarodzeniowe BWV 248

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.11.24.
godz. 16:00
SZWAJCARIA / ST. GALLEN
Opactwo

Koncert na oryginalnych Instrumentach
Collegium Vocale der Kathedrale St. Gallen
Collegium Instrumentale der Kathedrale St. Gallen
Kimberly Brockman und Catalina Bertucci, Soprane
Benno Schachtner, Alto
Daniel Johannsen, Tenor
Matthias Helm, Bas
Domkappelmeister Andreas Gut, Dyrygent
Program: J.S. Bach – Msza h-moll, BWV 232

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.11.23.
godz. 17:00 
SZWAJCARIA / ST. GALLEN
Opactwo

Koncert na oryginalnych Instrumentach
Collegium Vocale der Kathedrale St. Gallen
Collegium Instrumentale der Kathedrale St. Gallen
Kimberly Brockman und Catalina Bertucci, Soprane
Benno Schachtner, Alto
Daniel Johannsen, Tenor
Matthias Helm, Bas
Domkappelmeister Andreas Gut, Conductor
Program: J.S. Bach – Msza h-moll, BWV 232

…………………………………………………………………………………………………………………

17.11.2019
11.00 Uhr
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Cesarski OO. Augustianów

Uroczysta Suma z Muzyką Klasyczną
Chor & Orchester von St. Augustin
Regine Hangler, Sopran | Annely Peebo, Alt
Clemens Kerschbaumer, Tenor | Michael Mrosek, Bas
Peter Tiefengraber, Orgny
Thomas Böttcher, Dyrygent
Program: Antonín Dvořák (1841-1904): Große Messe D-Dur, op. 86; P. P. Gänsbacher (∗1947): „Ecce sacerdos”; Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847): „Er segne euch je mehr und mehr”, aus: Der 115. Psalm, op. 35/3; Felix Mendelssohn-Bartholdy: „Israel hofft auf dich”, aus: Der 115. Psalm, op. 35/2; „Großer Gott, wir loben dich”, arr. Robert Kovács; Max Reger (1873-1916): Toccata d-Moll & Fuge D-Dur, op. 59

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.11.02.
godz. 18.30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Cesarski OO. Augustianów

Requiem na oryginalnych Instrumentach w Dzień Zaduszny
Chor & Orchester von St. Augustin
Monika Riedler, Sopran | Ulrike Helzel, Alt
Stephen Chaundy, Tenor | Alexander Grassauer, Bas
Wolfgang Capek, Organy
Michael Schneider, Dyrygent
Program: W. Amadeus Mozart (1756-1791): Requiem d-Moll, KV 626, Johann Sebastian Bach (1685-1750): Toccata & Fuge d-Moll, BWV 565

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.10.20.
godz. 11.00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Cesarski OO. Augustianów

Uroczysta Suma z Muzyką Klasyków Wiedeńskich
Chor & Orchester von St. Augustin
Theresia Dax, Sopran | Annely Peebo, Alt
Martin Maier, Tenor | Georg Lehner, Bas
Elke Eckerstorfer, Organy
Jolanta Sosnowska, Koncertmistrz
Gottfried Fragner, Dyrygent
Program: Wolfgang Amadeus Mozart: Messe D-Dur, Missa brevis D-Dur, KV 194; Kirchensonate D-Dur, KV 144; „Confitebor tibi Domine”, aus: „Vesperae solennes de Dominica”, KV 321; Johann Sebastian Bach: Allegro, aus: Concerto G-Dur, BWV 592

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.10.18.
godz. 19.30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Otto-Wagner-Kirche
Cykl koncertowy VOKUMENTA

Koncert „Cantus gloriosus”
Chór Polonii Wiedeńskiej Gaudete
Jolanta Sosnowska, Skrzypce solo
Michał Kucharko, Dyrygent
Program: N. Matteis, A. Pärt, J. MacMillan, M. Bembinow, N. Burzyńska

James McMillan (*1959) Domine non secundum (2010) – LIVE

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.10.17.
godz. 19.30
ÖSTERREICH / WIEN
Marienkirche, 17. Wien
Hernalser Orgelfest

Koncert „Chor-Orgelkonzert in memoriam P. S. Froschauer”
Voix celestes & Chor der Marienpfarre
Elisabeth Kirchner, Mezzo
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Wolfgang Capek, Organy
Peter Planyavsky, Dyrygent
Program: J.S. Bach – Ciaccona; S. Karg-Elert – Fuga, Canzona und Epilog; Op. 85, M. Durufle – Prelude et fugue, Op.7; M. Durufle – Requiem, Op. 9

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.10.14
godz. 19.30
USA / HOUSTON, TX
The First Presbyterian Lutheran Church

Koncert „LightFlight”
Amerykańska Premiera utworu „Lightflight” (2018) i „Lightfire” (2015) Nikolet Burzyńskiej
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Kevin M Clarke, Organy
W programie także: J.S. Bach, M. Sawa, H. Biber, u.a.

Pod patronatem honorowym Konsulatu RP w Houston

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.10.05.
godz. 20:00
AUSTRIA / DIERSBACH
Festiwal „InnToene Barock”

Koncert „Garghetti – Startenor der Habsburger Kaiser”
Markus Miesenberger, Tenor
Fritz Kircher & Jolanta Sosnowska, Skrzypce barokowe
Peter Aigner, Viola da braccio
Peter Trefflinger, Wiolonczela barokowa
Hubert Hoffmann, Teorban & Lutnia
Erich Traxler, Klawesyn i Organy
Program: J.J. Fux, A. Conti, G.B. Bononcini, A. Caldara
  

…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

2019.09.15.
godz. 19:00
NORWEGIA / SKIEN
Gjerpen Kirke

Recital. Światowa premiera „Verdantlight” na skrzypce i harfę N. Burzyńskiej
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Malgorzata Milewska-Sundberg, Harfa
w programie również: K. Vardapet, J. Cage, H. Biber, A. Paert

Koncert pod honorowym patronatem Ambasady RP w Oslo

Nikolet Burzyńska (*1989) Verdantlight (2019) – LIVE

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.08.28.
godz. 18.30 
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski Kościół OO. Augustianów

Odpust z uroczystą mszą św. i oprawą muzyczną
Chor & Orchester von St. Augustin
Lauren Urquhart, Sopran | Annely Peebo, Alt
Andreas Jankowitsch, Bas
Wolfgang Capek, Organy
Jolanta Sosnowska, Koncertmistrz
Thomas Böttcher, Dyrygent
Program: Anonim: “Zauberflötenmesse”; Leo Kappel (∗1956): “Intrada Augustinis”; Luigi Cherubini (1760-1842): “O Deus, ego amo te”, AWa 219; Franz Schubert (1797-1828): “Totus in corde langueo”, D 136; “Großer Gott, wir loben dich”, arr. Robert Kovács

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.08.23.
AUSTRIA / ST. FLORIAN
Opactwo-Bazylika
Festiwal ‚Brucknertage’

Die Zweite. Koncert symfoniczny
Altomonte Orchester
Remy Ballot – dyrygent
w programie: A. Bruckner – II Symfonia

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.08.03.
NIEMCY / BOSAU
Sommerkonzerte in St. Petri

Recital.
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Sergej Tscherepanov, Organy
Program: A. Schnittke, A. Paert, J. Hubay, F. Vecsey i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.07.21.
POLSKA / OSTROMECKO

Recital.
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Maria Gabryś – fortepian
W 110 rocznicę śmierci Zygmunta Noskowskiego
Program: Z. Noskowski

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.06.24.-29.
POLSKA / BIELSKO-BIAŁA
Szkoła Muzyczna im. St. Moniuszki

Warsztaty wykonawstwa muzyki Mariana Sawy.
Jolanta Sosnowska, skrzypce / wykładowca
Marietta Kruzel-Sosnowska, organy / wykładowca
Marcin T. Łukaszewski, fortepian / wykładowca
Zapisy i informacje TUTAJ

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.06.14.
godz. 19:00
AUSTRIA / KLOSTERNEUBURG
Kirche St. Martin

MORATORIUM. Prawykonanie dzieła wokalno-instrumentalnego.
Chor der Stadt Klosterneuburg
Christopher Devine, dyrygent; Jolanta Sosnowska, koncertmistrz, piła solo
w programie: F.J. Mach – Moratorium, premiera światowa.

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.06.11.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, Dyrygent
Jolanta Sosnowska, Koncertmistrz
w programie: W.A. Mozart – Msza koronacyjna KV 317

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.05.30.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Michael Schneider, dyrygent
Jolanta Sosnowska, koncertmistrz
w programie: L. Gatti – Schöpfungsmesse

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.05.05.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
Jolanta Sosnowska, koncertmistrz
w programie: J. Haydn – Harmoniemesse Hob XXII 14

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.04.07.
godz. 18:00
AUSTRIA / ST. POELTEN

Recital solowy.
Koncert dobroczynny na rzecz dzieci ze szkoły ekumenicznej Scuola Vsesvit w Żytomierzu (UA)
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe
Program: J.S. Bach, P. Westhoff, H. Biber, N. Matteis

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.04.06.
godz.20:00
AUSTRIA / LAA an der THAYA

Recital solowy.
Jolanta Sosnowska, Skrzypce barokowe solo
Program: J.S. Bach, P. Westhoff, H. Biber, N. Matteis

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.04.04.
godz. 18:00
AUSTRIA / WIEDEŃ

Recital solowy.
Koncert dobroczynny na rzecz dzieci ze szkoły ekumenicznej Scuola Vsesvit w Żytomierzu (UA)
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe
Program: J.S. Bach, P. Westhoff, H. Biber, N. Matteis

…………………………………………………………………………………………………………………

2019.01.01.
godz. 17:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, Dyrygent
Jolanta Sosnowska, Koncertmistrz
w programie: W.A. Mozart (1756-1791): Missa solemnis, KV 337

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.12.23.
SZWAJCARIA / BERNO

Koncert z Ensemble Die Freitagsakademie na oryginalnych instrumentach
Program: J.S. Bach – Oratorium Bożonarodzeniowe BWV 248

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.12.16.
SZWAJCARIA / LUTRY
Le temple de Lutry

Les Concert J.S. Bach de Lutry

Koncert z Ensemble Die Freitagsakademie na oryginalnych instrumentach
Program: J.S. Bach – Oratorium Bożonarodzeniowe BWV 248

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.10.27.
godz. 19:00
POLSKA / WARSZAWA
Bazylika św. Krzyża
MUSICA SACRA

Recital. Premiera światowa „Lightflight” Nikolet Burzyńskiej
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Robert Kovács, Organy
Magdalena Łoś-Komarnicka – PR2, Prowadzenie
W programie także: N. Matteis, J.S. Bach, J. Alain, K. Vardapet, improwizacje 

Nikolet Burzyńska (*1989) Lightflight (2018) – LIVE

 …………………………………………………………………………………………………………………

2018.10.21.
godz. 17:00
SŁOWACJA / VRBOVE
Kuria Beniowskiego

Festiwal im. Maurycego Beniowskiego

Koncert z zespołem kontrabasowym BASSBAND
Jolanta Sosnowska – piła
Program: informacja wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.10.20.
godz. 19:00
SŁOWACJA / VELKY BIEL
Pałac

Festiwal Musica Perennis Iuventutis 2018

Koncert z zespołem kontrabasowym BASSBAND
Jolanta Sosnowska – piła
Program: informacja wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.10.19.
godz. 19:00
SŁOWACJA / HRONSKY BENADIK
Pałac

Festiwal Musica Perennis Sancti Benedici 2018

Koncert z zespołem kontrabasowym BASSBAND
Jolanta Sosnowska – piła
Program: informacja wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.10.14.
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Waisenhaus

Koncert Concerti con Stromenti w ramach festiwalu VIVALDI18
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe preparowane „in tromba marina”
Pandolfis Consort na oryginalnych instrumentach
Program: Antonio Vivaldi – Concerto RV 313

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.09.02.
godz. 19:00
POLSKA / WASILKÓW
Kościół NMP Matki Miłosierdzia
XIV Międzynarodowy Festiwal
Muzyki Organowej i Kameralnej im. Ks. Rabczyńskiego

Koncert z Baroque Collegium Musicum
Dariusz Hajdukiewicz – pozytyw
NN – sopran
Danuta Zawada – skrzypce barokowe
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe, koncertmistrz
w programie: D. Buxtehude, G.F. Haendel

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.08.28.
godz. 18:30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów
Augustinusfest

Msza św. & muzyka sakralna
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
Katrin Targo, sopran; Jolanta Sosnowska – solo skrzypce, koncertmistrz
w programie: Anton Diabelli (1781-1858): Landmesse (Msza Es-dur op. 107); Louis Spohr (1784-1847): Jubilate Deo

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.08.17.
godz. 20:00
AUSTRIA / ST. FLORIAN
Opactwo-Bazylika
Festiwal ‚Brucknertage’

Die Siebte. Koncert symfoniczny
Altomonte Orchester
Remy Ballot – dyrygent
w programie: A. Bruckner – VII Symfonia

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.08.12.
POLSKA / PASŁĘK
Kościół św. Bartłomieja

Koncert w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Organowego
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Magdalena Malec – organy
w programie: informacja wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.08.10.
POLSKA / GDAŃSK
Bazylika Mariacka

Koncert w ramach 41. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Robert Kovács – organy
w programie: informacja wkrótce

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.29.
godz. 11:30
POLSKA / ROŻYŃSK WIELKI
Kościół parafialny pw. Św. Szczepana
X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Viva Vivaldi – w 340. rocznicę urodzin kompozytora 
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe solo (Polska & Austria)
Capella Santi Stephani – (Polska & Węgry) formacja muzyczna na oryg. instr. w składzie:
Katalin Hoffmann – skrzypce barokowe
Elżbieta Sajka – altówka barokowa
Maria Andrasfalvy-Brüssing – wiolonczela barokowa
Dariusz Hajdukiewicz – pozytyw
Krzysztof Sokołowski – violone G
Jolanta Sosnowska – dyrektor artystyczny
w programie: koncerty skrzypcowe A. Vivaldiego, utwory A. Caldary, N. Porpory

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.26.– 07.28.
POLSKA / ROŻYŃSK WIELKI
X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Kurs mistrzowski na historycznych instrumentach dla młodzieży i pedagogów
Wykładowcy:
Jolanta Sosnowska – Skrzypce barokowe
Katalin Hoffmann – Skrzypce barokowe
Elżbieta Sajka – Altówka barokowa
Mária Andrásfalvy-Brüssing – Wiolonczela barokowa
Temat: Emocje, uczucia i afekty w muzyce czasów Vivaldiego

Zapisy: www.festiwalrozynskwielki.pl

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.21.
POLSKA / GLIWICE
XIX Festiwal Bachowski

Muzyka na dworze króla Polski
Jolanta Sosnowska skrzypce barokowe
Jakub Hutek – obój barokowy
Tomasz Wesołowski – fagot barokowy
Agnieszka Wesołowska – klawesyn
w programie: G.Ph. Telemann, J. Heinichen, A. Vivaldi

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.17.
DANIA / SKAGEN
Skagen Kirke

Koncert DISCOVER the IMPROVISED
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Robert Kovács – organy
w programie: J.S. Bach, H. Schmelzer, N. Matteis, A. Vivaldi, A. Paert, A. Heiller

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.15.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół OO. Augustianów

Violine & Orgel
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Robert Kovács – organy
w programie: J.S. Bach

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.05.
godz. 19:30
SZWECJA / LUND
Klosterkyrkan

Violine & Orgel
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Marietta Kruzel-Sosnowska, Organy
w programie: N. Matteis, G. Pugnani, A. Vivaldi i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.05.
SZWECJA / BORGEBY
godz. 14:00
Borgeby Kyrka
Skånes orgelveckor 2018

Violine & Orgel
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Marietta Kruzel-Sosnowska – organy
w programie: J.S. Bach, G. Muffat, G. Pugnani, A. Simonetti, Ch. Gounod

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.04.
godz. 12:01
SZWECJA / HELSINGBORG
Kościół Mariacki
Skånes orgelveckor 2018

koncert „Triumphgesang”
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Marietta Kruzel-Sosnowska, Organy
w programie: J. Knecht, J.S. Bach, M. Sawa, P. Tabakiernik, W. Lutoslawski

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.07.03.
godz. 19:30
SZWECJA / LOMMA
Strandkyrkan
Skånes orgelveckor 2018

Violine & Orgel
Jolanta Sosnowska, Skrzypce
Marietta Kruzel-Sosnowska, Organy
w programie: J. H. Knecht, I. Kayser, H. Biber, N. Matteis

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.06.16.
godz. 16:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Konzertsalon 1060

Wieczór kompozytorski: Franz J. Mach

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.06.07.
POLSKA / GDAŃSK
Kościół św. Trójcy
Festiwal ORGANy PLUS+

Koncert BaRock & Vienna
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Magdalena Malec – organy głowne
Hubert Hoffmann – lutnia
Daniel Oman – gitara barokowa
w programie: H. Schmelzer, N. Matteis, G. Muffat i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.05.27.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
w programie: J. Haydn – Msza Nelsońska

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.05.22.
godz. 18:30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół OO. Augustianów

Orgel & Violine / Ritafest
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Robert Kovács  – organy
w programie: J.S. Bach, M.E. Bossi, I.J. Paderewski, F. Liszt i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.05.21.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
w programie: W.A. Mozart (1756-1791): Msza koronacyjna

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.05.20.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
w programie: Ch. Gounod – Msza cecyliańska

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.05.02.
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Maria am Gestade

Koncert SANTO SUBITO!
Jolanta Sosnowska – Skrzypce
Robert Kovács – Organy
Małgorzata Kożuchowska – Recytacja (polski)
Fritz von Friedl – Recytacja (Aktor austriacki)
Program: Karol Wojtyła – Tryptyk Rzymski, F. Chopin, M. Sawa, W. Lutoslawski, F. Borowski

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.04.22.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Cesarski kościół OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Thomas Böttcher, dyrygent
w programie: W.A. Mozart (1756-1791): „Spatzenmesse„, Missa brevis et solemnis C-Dur, KV 220

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.03.18.
godz. 15:00
AUSTRIA / KLOSTERNEUBURG
Stiftskirche Klosterneuburg

Koncert pasyjny
Ingmar Beck – dyrygent
Concerto Sacro
Stadtchor Klosterneuburg
w programie: J. Brahms – Requiem Niemieckie op. 45

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.03.11.
godz. 19:30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół św. Gertrudy

Koncert pasyjny – wokalno instr. na instrumentach historycznych
Holger Kristen – dyrygent
Collegium Vocale Wien
Gambenconsort Almayne
Pandolfis Consort – 
Jolanta Sosnowska / koncertmistrz
Sopran  Marie-Antoinette Stabentheiner & Maria Ladurner
Alt Angela Riefenthaler-Busch
Tenor Bernd Oliver Fröhlich
Bas Thomas Plüddemann
w programie: D. Buxteude – Kantata „Membra Jesu nostri” BuxWv 75

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.03.11.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Msza św.
Chor & Orchester von St. Augustin na oryginalnych instrumentach (Koncertmistrz – J. Sosnowska)
Katrin Targo, Sopran
Annely Peebo, Alt
Martin Meier, Tenor
Günter Haumer, Bas
Peter Tiefengraber, Organy
Michael Schneider, Dyrygent
w programie: Antonio Caldara (1670-1736): „Missa dolorosa”
Heinrich Schütz (1585-1672): „Jauchzt dem Herrn alle Welt”, SWV 36
Johann Sebastian Bach (1685-1750): „Jesus bleibet meine Freude”, BWV 147
Georg Muffat (1653-1704): Toccata tertia, aus: „Apparatus Musico Organisticus”,1690

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.28.
godz. 18:30
POLSKA / WARSZAWA
Pałac Potockich w Natolinie

Recital 
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Maria Gabryś – fortepian
w programie: J. Strauss Syn, F. Kreisler, G. Bacewicz i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.26.
godz. 11:00

POLSKA / WARSZAWA
Instytut Ociemniałych Laski

Koncert
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Maria Gabryś – fortepian
w programie: H. Wieniawski, F. Kreisler i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.19
POLSKA / WROCŁAW
Szkoła Muzyczna im K. Szymanowskiego

Wykład i warsztaty prowadzone przez J.Sosnowską

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.18.
godz. 17:00
POLSKA / KRAKÓW
Dworek Białoprądnicki

Koncert Love is in the Air
Jolanta Sosnowska – piła, sopran
Małgorzata Komorowska – harfa
w programie: N. King Cole, K. Dębski, W. Kilar, E. Morriccone i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.17.
godz. 19:00
POLSKA / ŻABIA WOLA
Dom Kultury w Dworku

Koncert Love is in the Air
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Małgorzata Komorowska – harfa
w programie: N. King Cole, K. Dębski, W. Kilar, E. Morriccone i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.16.
godz. 19:00
POLSKA / WARSZAW
Centrum Nauki Kopernik
‚Koncerty pod gwiazdami’

Koncert Love is in the Air
Jolanta Sosnowska – piła, sopran
Małgorzata Komorowska – harfa
w programie: N. King Cole, K. Dębski, W. Kilar, E. Morriccone i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.14.
godz. 21:30
POLSKA / WARSZAWA
Cetrum Nauki Kopernik
‚Koncerty pod gwiazdami’

Koncert Love is in the Air
Jolanta Sosnowska – skrzypce
MaMałgorzata Komorowska – harfa
w programie: N. King Cole, K. Dębski, W. Kilar, E. Morriccone i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.02.09.
godz. 19:00
POLSKA / WARSZAWA
Centrum Nauki Kopernik
‚Koncerty pod gwiazdami’

Koncert Love is in the Air
Jolanta Sosnowska – piła, sopran
Małgorzata Komorowska – harfa
w programie: N. King Cole, K. Dębski, W. Kilar, E. Morriccone i inni

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.01.18.
godz. 19:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Schottenstift Prälatensaal

Koncert z okazji otwarcia Roku Jubileuszowego 100.lecie odzyskania Niepodległości Polski
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Maria Gabryś – fortepian
w programie: K. Szymanowski, G. Bacewicz, I.J. Paderewski

…………………………………………………………………………………………………………………

2018.01.01.
godz. 17:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Msza św. noworoczna
Chor & Orchester von St. Augustin (koncertmistrz – J. Sosnowska)
Katrin Targo, Sopran | Rita-Lucia Schneider, Alt
Gustavo Quaresma Ramos, Tenor | Christoph Seidl, Bas
Robert Kovács, Organy
Thomas Böttcher, Dyrigent
w programie: Joseph Haydn (1732-1809): „Nelsonmesse”, Missa in angustiis d-Moll, Hob. XXII:11
Engelbert Humperdinck (1854-1921): „Abendsegen”, aus: „Hänsel und Gretel”, arr. Thomas Böttcher
Joseph Preindl (1756-1823): „In tuo nomine”, AWa 706
„Großer Gott, wir loben dich”, arr. Robert Kovács
Franz Xaver Gruber (1787-1863): „Stille Nacht”
Johann Sebastian Bach (1685-1750): „Wir danken dir, Gott, wir danken dir”, aus: BWV 29

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.12.31.
godz. 17:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Msza św. & muzyka sakralna 
Chor & Orchester von St. Augustin
Monika Riedler, Sopran | Christiane Döcker, Alt
Martin Maier, Tenor | Andreas Jankowitsch, Bass
Wolfgang Capek, Organy
Thomas Böttcher, Dyrygent
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Krönungsmesse”, Missa C-Dur, KV 317
Gerhard Lagrange (∗1939): Adagio
Wolfgang Amadeus Mozart: „Exsultate, jubilate“ & „Alleluja“, KV 165
„Großer Gott, wir loben dich”, arr. Robert Kovács
Georg Friedrich Händel (1685-1759): „Halleluja”, aus: „Der Messias”, HWV 56
Louis Vierne (1870-1937): Finale, aus: 1. Symphonie, op. 1/14

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.12.31.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma & muzyka sakralna 
Chór żeński & Orchester von St. Augustin
Wolfgang Capek, Organy
Michael Schneider, Dyrygent
w programie: Joseph Gabriel Rheinberger (1839-1901): „Pastoralmesse”, Missa in Nativitate Domini A-Dur, op. 126
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847): „Hebe deine Augen auf”, aus: „Elias”, op. 70/28
Felix Mendelssohn-Bartholdy: „Laudate pueri”, op. 39/2
Franz Xaver Gruber (1787-1863): „Stille Nacht”
Alphonse J. E. Mailly (1833-1918): Allegro con brio, aus: Sonate D-Dur, op. 1

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.11.24.
AUSTRIA / WIEDEŃ
Sala koncertowa MuTh

Koncert dla Pokoju (Concert for Peace)
NAI Oriental Orchestra
w programie: muzyka syryjska

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.11.23.
AUSTRIA / WIEDEŃ
Festsaal Wien XV

Joseph Beer – brakujące ogniwo między Kálmánem a Gershwinem
Anna Marshania – sopran & Max von Lütgendorff – tenor
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Katrin Fesel – klarnet
Robert Lillinger – fortepian
w programie: Joseph Beer, George Gershwin, Emmerich Kálmán

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.11.12.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Thomas Boettcher – dyrygent
w programie: Johann Nepomuk Hummel (1778-1837): Große Messe Es-Dur, Messe Nr. 2, op. 80
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): „Wirf dein Anliegen auf den Herrn”, aus: „Elias”, op. 70
Felix Mendelssohn-Bartholdy: „Wachet auf, ruft uns die Stimme”, aus: „Paulus”, op. 36

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.11.05.
godz. 19:30
AUSTRIA / WIEDEŃ
Musik Zu Hause

Recital Fälschungen Privat
Jolanta Sosnowska – skrzypce Samuel Nemessányi (Budapeszt, 1870)
Ruzha Semova – fortepian koncertowy Ehrbar (Wiedeń, 1899)
w programie: kompozycje Fritza Kreislera w stylu dawnych mistrzów

Sosnowska Plakat_Musik Zu Hause_Nov_01-page-001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.11.01.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Thomas Boettcher – dyrygent
w programie: Joseph Haydn (1732-1809): „Nicolaimesse„, Missa Sancti Nicolai G-Dur, XXII:6
Antonio Salieri (1750-1825): „Iustorum animae”
Franz Schubert (1797-1828): „Auguste iam cœlestium” G-Dur, D 488

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.10.29.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Thomas Boettcher – dyrygent
w programie: Joseph Haydn (1732-1809): „Jugendmesse„, Missa brevis F-Dur, Hob. XXII:1
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Domine Deus”, aus: „Große Messe c-Moll”, KV 427
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847): „Denn in seiner Hand ist, was die Erde bringt”, aus: Psalm 95, op. 46/3

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.10.22.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Thomas Boettcher – dyrygent
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Ursulinenmesse„, Missa brevis G-Dur, KV 49
Wolfgang Amadeus Mozart: Kirchensonate G-Dur, KV 274
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Tu virginum corona”, aus: „Exsultate, jubilate”, KV 165
Wolfgang Amadeus Mozart: „Ave verum”, KV 618

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.10.15.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół cesarski OO. Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Thomas Boettcher – dyrygent
w programie: Otto Nicolai (1810-1849): Missa solemnis D-Dur, Messe D-Dur
Leo Kappel (∗1956): „Intrada Pernecensis”
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „In te, Domine, speravi”, AWa 648 (arr. Paul Miller)
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847): „Ich danke dir, Herr, mein Gott”, aus: „Paulus”, op. 36

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.10.14.
godz. 19:30
ÖSTERREICH / EISENSTADT
Pałac Esterhazych

Konzert symfonii klasycznych
Orchester Haydn Akademie
Anton Gabmayer – Dyrygent
w programie: W.A. Mozart – Symf. K.124, 134 & J. Haydn – Symfonia Oxfordzka

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.10.02.
godz. 19:00
POLSKA / WARSZAWA
Sala koncertowa UMFC

Koncert na historycznych instrumentach Damy przy fortepianie
Jolanta Sosnowska – skrzypce (Ficker, Nemessanyi)
Maria Gabryś – fortepian (kopia Waltera, Broadwood)
w programie:  J. Andrychowicz, Tekla Bądarzewska, Marianna Martines, Fanny Hensel Mendelssohn, Maria Theresia von Paradis, Emilia Potocka, Clara Josephine Schumann, Eliza Sułkowska, Maria Szymanowska, Józefina Wejnert

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.09.24.
godz. 11:00 Uhr
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół św. Tekli

Uroczyste wykonanie Mszy św.
Martin Wadsack – dyrygent
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Grosse Credomesse” KV 257

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.09.10.
POLSKA / WARSZAWA
Katedra Polowa WP

Koncert Z dawna Polski – Marian Sawa in memoriam
Dorota Całek – sopran
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Marietta Kruzel-Sosnowska – organy
Marta Straszyńska – altówka
Katarzyna Dul – skrzypce
Justyna Straszyńska – wiolonczela
w programie: M. Sawa, M.T. Łukaszewski – Rapsodia polska (2016 – prawykonanie)

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.09.03.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Augustianów

Suma w wyk. Orchester von St. Augustin i Augustinerchor
Robert Kovacs – organy
Ingrid Haselberger – sopran
Thomas Boettcher – dyrygent
Jolanta Sosnowska – koncertm.
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Orgelsolomesse„, Missa brevis et solemnis C-Dur, KV 259
Wolfgang Amadeus Mozart: „Laudate Dominum” F-Dur, aus: „Vesperæ solennes de confessore”, KV 339
Wolfgang Amadeus Mozart: Kirchensonate C-Dur, KV 336
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Präludium & Fuge G-Dur, BWV 550

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.08.27.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół Augustianów

Suma w wyk. solistów z Orchester von St. Augustin i chóru Augustinerchor
Robert Kovács – organy
Monika Riedler – sopran
Gottfried Fragner – dyrygent
Jolanta Sosnowska – koncertm.
w programie: Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): „Große Credomesse„, Missa C-Dur, KV 257
„Großer Vater Augustinus”, arr. Robert Kovács
Bernhard Klein (1793-1832): „Der Herr ist mein Hirt”
Wolfgang Amadeus Mozart: „Dixit Dominus”, aus: „Vesperæ solennes de Dominica”, KV 321
„Großer Gott, wir loben dich”, arr. Robert Kovács
Franz Schmidt (1874-1939): Toccata C-Dur

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.08.18.
godz. 20:00
AUSTRIA / ST. FLORIAN
Opactwo-Bazylika
Festiwal ‚Brucknertage’

Die Fünfte. Koncert symfoniczny
Altomonte Orchester
Remy Ballot – dyrygent
w programie: A. Bruckner – V Symfonia

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.07.02.
godz. 11:00
AUSTRIA / WIEDEŃ
Kościół OO. Augustianów

Suma u Augustianów
Jolanta Sosnowska – skrzypce
Robert Kovács – organy
w programie: m.in. J.S. Bach, J. Madsen, F.M. Veracini Sonata A-dur op.1 nr 7

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.06.30.
AUSTRIA / WIEDEŃ
Pałac Niederösterreich

Koncert na istrumentach historycznych
Solenn Lavanant-Linke – Sopran
Jolanta Sosnowska – Skrzypce
Elisabeth Zeisner – Wiolonczela
Robert Lillinger – Klawesyn
Programme: Kantaty E. Jaquett de la Guerre

……………………………………………………………………………………………

2017.06.25.
godz. 20:00
AUSTRIA / INNSBRUCK
Pałac Ambras

Koncert Il divino Claudio na oryginalnych instrumentach
Melanie Hirsch, sopran
Ulrich Cordes, tenor
Markus Flaig, bas-baryton
Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe
Veronika Egger, skrzypce barokowe
Arno Jochem, viola da gamba & violone
Reinhild Waldek, harfa barokowa
Peter Waldner, klawesyn & pozytyw & regał

w programie: fragmenty Selva morale e spirituale Claudio Monteverdiego

…………………………………………………………………………………………………………………

2017.06.15.
godz. 20:00
AUSTRIA / PRESSBAUM
Cafe Corso

Koncert na oryg. instrumentach
PANDOLFIS CONSORT (prow.art. E. Sajka-Bachler)
Jolanta Sosnowska – koncertmis